Достапни линкови

Артилериска престрелка на границата меѓу двете Кореи


Јужнокорејски и севернокорејски војници денеска размениле артилериски оган на западната морска граница меѓу двете земји. Според јужнокорејската новинска агенција Јонхап, најпрвин Свернокорејците истрелале неколку гранати, на што одговорила и другата страна. Засега нема информации за евентуални жртви во престрелката.
XS
SM
MD
LG