Достапни линкови

Џенерал Моторс го продал брендот Сааб на Спајкер?


Џенерал Моторс се договорил со холандскиот автопроизводител Спајкер да му го продаде брендот Сааб, соопштија американските медиуми. Од Спајкер сеуште не ги потврдиле информациите, а офисијалните лица од Џенерал Моторс не биле достапни за коментар. Холандската берза денеска ја стопирала продажбата на акциите на Спајкер, бидејќи производителот давал понуда за Сааб.


XS
SM
MD
LG