Достапни линкови

Милошоски-цврста релација на Македонија и Словенија


Со посетата на Љубљана се продолжува цврстата релација меѓу Македонија и Словенија и треба и натаму да се одржува овој интензитет на политички дијалог, но и да биде проследен со активности корисни за економската соработка, соопшти денеска министерот за надворешни работи Антонио Милошоски по средбата со словенечкиот премиер Борут Пахор. Македонија како што изјави Милошоски треба да го искористи пријателството и кредибилитетот на Словенија во рамки на Европската Унија. Тој утре ќе отпатува за Лондон каде ќе учествува на Меѓународната конференција посветена на Авганистан.
XS
SM
MD
LG