Достапни линкови

Седвил нов цивилен претставник на НАТО во Авганистан


НАТО денеска го назначи британскиот амбасадор во Кабул за нов цивилен претставник на алијансата во Авганистан. Амбасадорот Марк Седвил ќе работи на подобрување на односите со властите во земјата и со меѓународните организации, како што се Обединетите Нации. Тој ќе му биде соработник и на командантот на силите на алијансата во Авганистан генералот Стенли Меккристал.
XS
SM
MD
LG