Достапни линкови

Алваргонзалез-Шпанија подговена да и помогне на БиХ


Шпанскиот амбасадор во БиХ, Алехандро Алваргонзалес соопшти денеска во Бања Лука дека неговата земја е подготвена да им помогне на политичарите во БиХ да постигнат договор околу уставните промени. Шпанија која претседава со ЕУ како што изјави тој би организирала состанок за уставните промени во Мадрид или на некое друго место, доколку политичките лидери на БиХ сметаат дека тоа би било корисно за земјата.


XS
SM
MD
LG