Достапни линкови

Либија ќе купува оружје од Русија


Министерот за одбрана на Либија денеска во Москва се очекува да склучи договори за воена соработка и за набавка на оружје. Според Интерфакс, Либија сака да купи оружје, опрема и 20-тина воени авиони, за сума од околу 2 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG