Достапни линкови

Велика Британија излезе од рецесија


Велика Британија излезе од најтешката рецесија од Втората Светска Војна. Официјалните податоци на Бирото за национална статистика, објавени денеска, покажуваат дека британската економија, во последниот квартал од минатата година, забележила раст од 0,1 насто. Британија е последната од големите економии која излезе од рецесијата.
XS
SM
MD
LG