Достапни линкови

Експлозија на бомба во Багдад, - 17 лица убиени


Најмалку 17 луѓе биле убиени во денешната експлозија на бомба во Багдад. Цел на самоубиствениот напад била зградата на Министерството за внатрешни работи, а повеќето од жртвите се полицајци. Американските сили предупредиле дека е можно интензивирање на ансилствата пред парламентарните избори во Ирак, закажани за во март.
XS
SM
MD
LG