Достапни линкови

Индија - Ден на независноста


Властите во Индија ја зајакнаа безбедноста во земјата, бидејки денеска се одбележува денот на независноста. Илјадници полицајци и војници во Њу Делхи ја обезбедуваа воената парада, а посебни мерки беа воведени и во Мумбаи.
XS
SM
MD
LG