Достапни линкови

Додик не е изненаден од одлуката на ЕУ за Инцко


Премиерот на Република Српска, Милорад Додик соопшти денеска дека очекувал заклучокот на министрите за надворешни работи од ЕУ да биде дека неговата земја треба да ги почитува одлуките на високиот претставник на меѓународната заедница во БиХ, Валентин Инцко. Но тој смета дека високиот претставник со ниту еден акт не добил право да наметнува закони и дека се прави обид да се одбрани бесправното дејствување на високиот претставник, криејќи се зад една толку важна институција,
XS
SM
MD
LG