Достапни линкови

Белериве бара поддршка за реизградба на Хаити по земјотресот


Премиерот на Хаити, Жан Макс Белериве ги повика меѓународните донатори да дадат поддршка во изградбата на островот, по земјотресот што го погоди на 12 јануари. Белериве на денешниот состанок со светските официјалните лица во Монтерал побара тие да смислат план за повторна изградба на Хаити. Најмалку 150 луѓе загинаа во земјотресот. Обединетите Нации соопштија дека во среда ќе одржат итен состанок за ситуацијата во Хаити.
XS
SM
MD
LG