Достапни линкови

Роќен-договорот за демкаркација на границата со БиХ при крај


Министерот за надворешни работи на Црна Гора, Милан Роќен најави денеска дека наскоро ќе биде постигнат договор за демаркацијата на границата со Босна и Херцеговина. Тој по состанокот со неговиот босански колега Свен Алкај соопшти дека договорот е при крај, освен некои технички детали и дека односите меѓу двете земји се пријателски и се пример за регионот.

XS
SM
MD
LG