Достапни линкови

Милошоски утре во посета на Словенија


Министерот за надворешна политика Антонио Милошоски утре ќе отпатува во официјална посета на Словенија. Тој ќе оствари средби со словенечкиот претседател Данило Тирк, со министерот за надворешни работи Семуел Жбогар и со претседателот и членовите на комисијата за надворешни работи при словенечкиот Парламент. Предвидено е Милошоски да се сретне и со поранешниот словенечки премиер Јанез Јанша и со европратениците Зоран Талер, Милан Звер и Јелко Кацин.
XS
SM
MD
LG