Достапни линкови

Мехди Каруби го прифаќа Ахмадинеџад за лидер на Иран


Хосеин Каруби синот на опозицискиот лидер Мехди Каруби за Радио Слободна Европа, Радио Фарда соопшти денеска дека неговиот татко сеуште смета дека претседатеските избори во јуни биле лажирани, но дека го прифаќа претседателот Махмуд Ахмадинеџад, како лидер на Иран, поради тоа што тој ја има и подршката од врховниот лидер Ајатолах Али Каменеи. Тоа е прво обраќање во јавноста на Хосеин Каруби по спорните претседателски избори и опозициските протести во земјата.

XS
SM
MD
LG