Достапни линкови

Мјанмар ќе ја ослободи Су Ки во ноември


Лидерот на опозицијата во Мјанмар Аунг Сан Су Ки ќе биде пуштена од домашен притвор во ноември годинава, најави министерот за внатрешни работи на таа земја генерал Маунг О. Агенцијата Ројтерс ова го јавува, повикувајќи се на неколку луѓе кои биле присутни на состанокот на кој било најавено ослободувањето на Су Ки.
XS
SM
MD
LG