Достапни линкови

Во Канада, состанок за Хаити


Во Монтреал денеска ќе се одржи меѓународен состанок посветен на ситуацијата на Хаити по тамошниот катастрофален земјотрес. На состанокот на кој треба да учествуваат шефовите на дипломатиите на Соединетите држави, Канада, Франција и на неколку латиноамерикански земји ќе се разговара за конкретната финансиска помош за Хаити.
XS
SM
MD
LG