Достапни линкови

Се урна етиописки авион


Етиописки авион со околу деведесет патници се урна во Медитеранот по летнувањето од аеродромот во Бејрут. Агенциите јавија дека авионот се изгубил од радарската контрола поради лошото време. Засега нема информации дали има преживеани во авионската несреќа. Авионот требало да патува за Адис Абеба, главниот град на Етиопија.
XS
SM
MD
LG