Достапни линкови

Медведев-договорот со САД за разоружување е при крај


Рускиот претседател Димитри Медведев соопшти денеска дека новиот договор за нуклеарно разоружување е спремен 95 проценти и дека при крај се дебатите околу тоа прашање. Тој е оптимист дека договорот со Соединетите Американски Држави ќе биде постигнат во најскоро време . Преговорите меѓу двете земји ќе продолжат наредниот месец во Женева.
XS
SM
MD
LG