Достапни линкови

САД не ја потврди автентичноста на снимката на Бин Ладен


Соединетите Американски Држави соопштија дека неможат веднаш со сигурност да потврдат дали е автентична аудио снимката во која лидерот на Ал Каеда, Осама Бин Ладен ја изразува подршката за обидот за терористички напад на авион кој леташе од Амстердам кон Детроит на Божиќ. Едно минутната аудио снимка беше емитувана на телевизијата Ал Џезеира во која Бин Ладен соопштува дека планира уште напади на САД. Советникот на Белата Куќа, Дејвид Акселрод соопшти дека неможе да потврди дека снимката е автентична.
XS
SM
MD
LG