Достапни линкови

Средба Гадафи-Асад во Либија


Либанскиот лидер Моамер Гадафи денеска оствари средба со сирискиот претседател Башар Ал Асад во главниот град на земјата Триполи. Тие се сретнаа зад затворени врати. Властите на двете земји не соопштија детали, туку само дека тие разговарале за самитот на арапските земји, кој треба да се одржи во Либија на крајот на март.
XS
SM
MD
LG