Достапни линкови

Бин Ладен преку аудио снимка најавува напади на САД


Телевизијата Ал Џезеира емитувала аудио снимка со лидерот на Ал Каеда, Осама Бин Ладен во која вели дека тие подготвуваат напади против Соединетите Американски Држави и во која изразува поддршка до негиериецот, кој се обиде да изврши тероористички напад на еден американски авион за време на Божиќ. Бин Ладен соопштува дека ниегриецот е херој и дека се додека САД го подржуваат Израел тие ќе ги напаѓаат. Нема потврда дали гласот на снимката е на Бин Ладен.
XS
SM
MD
LG