Достапни линкови

46 патници повредени откако еден авион се запалил во Иран


Најмалку 46 луѓе се повредени кога еден ирански патнички авион се запалил додека слетувал на пистата во градот Машхад. Официјалната новинска агенција ИРНА соопшти дека авионот е во сопственост на Табан Ерлајн и дека полетал од градот Абадан и во него имало 157 патници.
XS
SM
MD
LG