Достапни линкови

3 мртви поради студот во Романија


Во изминативе 24 часа во Романија три лица починаа од студот, каде на некои места температурата падна и до -25 степени. Еден 65 годишен бездомник починал во Букурешт, а дев лица починале во Аржес и во Бакау. Романското министерство за здравство ги предупреди повозрасните и децата да не излегуваат на студот.
XS
SM
MD
LG