Достапни линкови

4 мртви во самоубиствен бомбашки напад во Пакистан


Пакистанската полиција соопшти дека најмалку 4 луѓе го загубија животот во самоубиствен бомбашки напад во северозападен Пакистан. Нападот се случил во близина на полициската станица во Гомал, мал град во близина на покраината Вазиристан, каде што имаше судири меѓу пакистанските сили и милитантите. Меѓу убиените е еден полициски офицер и тројца цивили, а повредени се 11 лица.

XS
SM
MD
LG