Достапни линкови

Пронајдени 20 тела на саудиски војници


Владата на Саудиска Арабија соопшти дека се пронајдени 20 тела на војниците кои исчезнаа за време на судирите со јеменските бунтовници. Министерството за одбрана објави дека на границата со Јемен каде што се случија судирите ситуацијата е стабилна. Безбедносните сили сеуште тргаат по телата на другите војници.
XS
SM
MD
LG