Достапни линкови

7 мртви во железничка несреќа во Иран


Најмалку 7 луѓе го загубиле животот, а 12 се повредени во Иран, кога дека еден патнички воз излетал од шини, објави денеска иранската национална телевизија. Во возот кој патувал од Машхад до Техеран имало 50 патници, а несреќата се случила кога два негови вагона се судриле, поради неиправна кочница.
XS
SM
MD
LG