Достапни линкови

Судири во племенските региони на Пакистан


Во заседа на милитанти во племенските региони Орказаи и Курам во близина на авганистанската граница биле убиени двајца припадници на пакистанските сили. При тоа, според официјални пакистански извори, војниците убиле 22 милитанти.
XS
SM
MD
LG