Достапни линкови

Џо Бајден во обид да го спаси ирачкиот изборен процес


Американскиот потпретседател Џо Бајден денеска е во Багдад на разговори за загриженоста дека мартовските избори можат да бидат загрозени поради големата листа кандидати на кои им е забрането учеството поради поврзаност со Баат партија на бившиот диктатор Садам Хусеин. Според советникот на Бајден, Антони Блинкен, американскиот потпретседател бил убеден во способноста на ирачаните да ги надминат разликите.
XS
SM
MD
LG