Достапни линкови

„Надеж за Хаити“- апел за помош на настраданите во земјотресот


На концерт во Њујорк десетици големи имиња од светскиот шоу бизнис, меѓу кои Џорџ Клуни и раперот - родум од Хаити Вајклиф Жан, упатија апел за донации за помош на Хаити разурнати од катасртофалниот земјотрес Концертот наречен "Надеж за Хаити сега“ беше прикажан во целиот свет преку телевизија, интернет и мобилните оператори.
XS
SM
MD
LG