Достапни линкови

Голема турска акција против милитанти на Ал Каеда


Турската полиција презеде голема акција во 16 провинции против осомничени милитанти поврзани со Ал-Каида. Заробени се речиси 120 луѓе, во симултани акции во текот на изминатата ноќ. Според весникот Јани Сагак, турската полиција неодамна запленила видео снимки на наводни турски милитанти во кампови на Ал-Каида во Авганистан, како и за наводни планови за напади врз турски војници во Кабул и врз полицијата во Турција.
XS
SM
MD
LG