Достапни линкови

Иднината на Балканот е во НАТО и ЕУ


Претседателот на Воениот комитет на НАТО адмирал Џанпаоло ди Паола денеска во Црна Гора изјави дека е јасно оти иднината на Балканот е во евроатланстката заедница. ,,Едно по едно парчињата од мозаикот на Балканот ќе го најдат своето место,, додаде тој и ги повика земјите од регионот да напредуваат на патот за членство во Алијансата.
XS
SM
MD
LG