Достапни линкови

Реизборот на Бен Бернанке под прашалник?


Портпаролот на Белата куќа Бил Бартон денеска изјави дека претседателот Барак Обама бил уверен оти Сенатот ќе го потврди предложениот втор мандат на Бен Бернанке за претседател на американската централна банка. На Бернанке му се потребни 60 гласови во Сенатот за да остане уште четири години на таа функција. Неговиот повторен избор е доведен под прашалник откако некои демократски сенатори изјавија дека ќе гласаат против неговата кандидатура.
XS
SM
MD
LG