Достапни линкови

Референдум во Република Српска во февруари?


Во Република Српска би можело кон средината на идниот месец да биде распишан референдум за тоа дали граѓаните го поддржуваат Дејтонскиот договор. Ова денеска во Белград го изјави премиерот на Република Српска Милорад Додик. Тој, како што јавуваат агенциите, објаснил дека Република Српска не сака сецесија од Босна и Херцеговина, туку е за јакнење на Дејтонскиот договор.
XS
SM
MD
LG