Достапни линкови

Медведев повика на реформи во политичкиот систем на Русија


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска го повтори повикот за реформи во рускиот политички систем. Во телевизиското обраќање пред претседателскиот советнички комитет, Медведев нагласи дека владините агенции се премногу бавни на промените во општеството и оти бирократијата мора да биде во согласност со идеолошките и културните разлики.
XS
SM
MD
LG