Достапни линкови

Нов обид за решавање на нафтениот спор


Претставници на Русија и Белорусија денеска во Минск на нови разговори за надминување на спорот околу снабдувањето и цените на руската нафта. Досегашниот неуспех на разговорите ја зголемија загриженоста во Европа од застој во натамошното снабдување. Белорусија тврди дека Москва неоправдано бара повисоки цени на нафтата.
XS
SM
MD
LG