Достапни линкови

Додик-Месиќ сака да се извлече од непријатната ситуација


Премиерот на Република Српска, Милорад Додик соопшти денеска дека хрватскиот претседател Стипе Месиќ се обидува да се извлече од непријатната ситуација, по највата дека ќе употреби сила доколку покраината спроведе референдум за самостојност и се одели од Босна и Херцеговина. Додик смета дека уште пофрапантна е изјавата на претседавачот на претседателството на БиХ, Жељко Комшиќ кој смета дека изјавата на Месиќ не е ништо ново.
XS
SM
MD
LG