Достапни линкови

Строу ја брани инвазијата на САД во Ирак


Британскиот секретар за правда Џек Строу на денешното јавно сослушување за војната во Ирак ја бранеше неговата одлука за подршка на американската инвазија во земјата во 2003 година. Строу кој од 2001 до 2006 година ја извршуваше функцијата министер за надворешни работи соопшти дека жали за загубените животи за време на конфликтот во Ирак, но дека тоа било најдоброто решение во тие околности. Идната недела е закажано солушувањето на Тони Блер, кој во тоа време беше премиер на Британија.


XS
SM
MD
LG