Достапни линкови

Цивили или милитанти - 4 загинати во Авганистан


НАТО денеска соопшти дека се убиени 4 милитанти за време на напад во Авганистан за кој селаните тврдат дека се цивили. Во Кара Багх, селаните тврдат дека се убиени татко неговите два сина и соседот и дека тие не биле вооружени. Според НАТО пак, немало цивилни жртви во нападот чија цел бил талибански командант, но дека еден од четвроицата убиени, бил млад човек кој грабнал пушка од војник на Алијанста.
XS
SM
MD
LG