Достапни линкови

САД - стратегија за заштита на Интернет слободата


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска ке зборува за стратегијата за заштита на слободата на Интернет. Нејзиниот говор доаѓа во време на тензиите со Кина која го цензорира Гугл. Според Гугл, компанијата била мета на софистициран сајбер напад во Кина со специфична цел електронската пошта на активистите на човекови права. Кина негира дека стои зад овие напади.
XS
SM
MD
LG