Достапни линкови

Хилари Клинтон вети подршка од САД за Црна Гора


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон вети поддршка за Црна Гора во напорите за приближување кон НАТО. По средбата со црногорскиот премиер Мило Ѓукановиќ во Стејт департментот во Вашингтон, Клинтон рече дека САД ќе ја подржат Црна Гора „да стане интегрален дел од евроатлантската заедница“.
XS
SM
MD
LG