Достапни линкови

САД ќе дозволат влез на професор-критичар на војната во Ирак


САД ја повлекоа забраната за влез во земјата на водечкиот европски муслимански критичар на војната во Ирак – професор Тарик Рамадан од универзитетот Оксфорд. Организациите за заштита на човековите права го оценија овој чекор како победа на граѓанските слободи. Рамадан беше осомничен за врски со терористите, но тој негира.
XS
SM
MD
LG