Достапни линкови

Злато за Русија во уметничко лизгање во двојки


Рускиот пар Јуко Кавагути и Александар Смирнов го освои златниот медал во двојки на Европското првенство во уметничко лизгање во Талин. Кавагути, претходно се откажа од јапонското државјанство за да може да настапува за Русија. Среброто отиде кај досегашните шампиони од Германија, а бронзата ја освои друга руска двојка.
XS
SM
MD
LG