Достапни линкови

Мичел на средба со сирискиот претседател Ал Асад


Специјалниот американски пратеник за Блискиот Исток, Џорџ Мичел денеска ќе се сретне со сирискиот претседател Башар Ал Асад. Тие ќе разговараат за мировните преговори на Блискиот Исток и за односите меѓу двете земји. Мичел утре ќе отпатува во Израел, каде планира да ги посети и палестинските територии во земјата. Либанските медиуми сооопштија дека мисијата на Мичел да ги обнови преговорите на Израел со Палестина, Сирија и Либија ќе биде тешка, но дека таа е рефлексија на визијата на американскиот претседател Барак Обама за мир на Блискиот Исток.

XS
SM
MD
LG