Достапни линкови

Бугарските власти ја одобрија кандидатурата на Георгиева


Бугарската влада ја одобри кандидатурата на Кристалина Георгиева за функцијата еврокомесар за меѓународна соработка, хуманитарна помош и реагирање во криза, по повлекувањето на кандидатурата на Румјана Желева. Претседателот на Европската комисија, Жозе Мануел Баросо изјави оти не планира промена во ресорот на бугарскиот кандидат за комесар и најави дека утре ќе се сретне со Георгиева.
XS
SM
MD
LG