Достапни линкови

Тимошенко ја понуди премиерската функција на Тигипко


Украинскиот премиер Јулија Тимошенко, која е и кандидат на вториот круг на претседателските избори на 7 февруари соопшти денеска дека нејзината функција му ја понудила на противничкиот кандидат Серхиј Тигипко. Таа му го понудила премиерското место, бидејќи имале иста програма и визија за развојот на Украина. Тигипко го освои третото место во првиот круг на изборите, кои се одржаа на 17 јануари.

XS
SM
MD
LG