Достапни линкови

Грчките земјоделци ги продолжуваат протестите


Грчките земјоделци, кои бараат поголеми субвенции, и денеска блокираат повеќе патни правци низ Грција, а блокиран е и главниот граничен премин со Бугарија. Бугарскиот премиер Бојко Борисов вчера побара од Европската Комисија да интервенира, бидејки штети трпат и бугарските превозници. Грчката полиција соопшти дека граничните премини кон Македонија и кон Албанија биле отворени.
XS
SM
MD
LG