Достапни линкови

Турската полиција уапсила 30-тина припадници на Ал Каеда


Турската агенција Анатолија јави дека во Анкара, вчера биле уапсени 13 осомничени припадници на Ал Каеда, кај кои било пронајдено и оружје, материјали за бомби и лажни лични документи. Во слична акција на турската полиција во градот Адана во понеделникот, беа уапсени 20 осомичени членови на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG