Достапни линкови

Обиди за заживување на блискоисточниот мировен процес


Американскиот специјален претставник за Блискиот исток Џорџ Мичел, во обидите да ги заживее израелско- палестинските мировни преговори, денеска во Бејрут ќе се сретне со либанскиот претседател Мишел Сулејман, а подоцна во Дамаск и со претседателот на Сирија Башар ал Асад. Портпаролот на Стејт департментот Филип Кроули соопшти дека Мичел во текот на неделава ќе има средби и со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и со палестинскиот претседател Махмуд Абас.
XS
SM
MD
LG