Достапни линкови

Прогноза за времето- променливо облачно


Времето ќе биде променливо облачно. Во северните и североисточните делови ќе има услови за провејување слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура се движи од минус 6 до нула, а дневната ќе биде од минус 2 до 5 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со умерен северен ветер. Утринската температура изнесува минус 3, а дневната ќе достигне до 3 степени.
XS
SM
MD
LG