Достапни линкови

Новиот комесар на ЕУ, Ештон по стапките на Солана


Новиот висок комесар на Европската Унија за надворешна политика Кетрин Ештон му соопшти денеска на Европскиот парламент дека таа ќе продолжи по стапките на нејзиниот претходник Хавиер Солана. Ештон изјави дека ќе се посвети на изнаоѓање на решение за спорот со Иран, околу неговите нуклеарни активности и покрај тоа што Техереан се повлече од преговорите со меѓународната заедница.

XS
SM
MD
LG